عکاسی

عکاسی چیست؟

دوربین عکاسی - دیجیران
عکاسی چیست ؟ بهتر است از کجا شروع کنیم؟!!

 

 

هنر عکاسی چیست؟

در اصطلاح عامه، شغل عکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس را عکاسي مــــی گویند.

ازنظر لغوی عکاسی مترادف بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا روش عکسبرداری است.
لغت عکاسی ترجمه ایست بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرای واژه فتوگرافی ( photography )

از ترکیب دو کلمه فتو و گرافی تشکیل شده است، فتو همان نور است و ثبت و نگارش را گــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرافی گویند.
به تعبیری فتوگرافی یا عکاسی، ثبت نور و ایجاد تصویر مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی باشد.

دوربین عکاسی

برای ثبت نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــور نیازمند به استفاده از وسیله ایست که آن را دوربین عکاسی نامند.

نورهای بازتابیده شده از سطح اشیا بر روی نگاتیو یا گیرنده تصویر تأثیر گذاشته و سطح حساس به نور واکنش نشان داده و تصویر ثبت میشود

دوربین های عکاسی در فروشگاه دیجیران

عکاسی علم است یا هنر؟؟!!

دوربین عکاسی - فروشگاه دیجیران

عکاسی را در سه دسته زیر میتوان معرفی کرد
  • علمی
  • صنعتی
  • هنری

در ابتدا عکاسي با استفاده از اصول علمی بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه وجود آمد. در واقع عکاسي کشف و یا اختراع یک شخص نیست.

تاریخچه عکاسی در جهان نشان دهنده اینست که عکاسی با توجه به تلاش های نو آورانه افراد مستعد در طول زمان تکمیل شده است.

دوربین های کانن سونی و نیکون در فروشگاه دیجیران

اساس کار دوربین عکاسی از جعبه تاریک آغاز شد کـــــــــــــــــــــــــــــــه مربوط به دورانی بسیار قدیمی تر از اختراع اولین دوربین عکاسي میشود

نقش نور در ایجاد تصویر

آنچه مهم است نقش نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــور در ایجاد تصویر است که اساس کار عکاسی را بر عهده دارد.

برای ایجاد تصویر باید نور را بر روی فیلم عکاسي و یا گیرنده تصویر الکترونیکی ثبت کرد این تصویر باید به طریقه‌ای ظهور یافته و یا به نوعی ثابت شود.

دوربین عکاسی - عکاسی چیست؟فروشگاه دیجیران

عکاسی به مثابه هنر

عکاسی هنری است که با توجه به ذوق فردی که آن را عکاس مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی نامیم شکوفا می شود.

در عصر حاضر، ثبت تصاویر بر روی کاغذ حساس به ثبت لحظات ناب بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر روی گیرنده های تصویر تبدیل شده است.
میان تفاوت عکس خوب و عکس بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد در اصولی است که هنرمند عکاس برای خلق تصاویر هنری به کار می گیرد.

هنر عکاسی

هر چند وجود قریحه ذاتی در هنر می تواند منجر بــــــــــــــه خلق آثاری بدیع شود ولی بدون شک در عکاسي که علمی است آمیخته به هنر

مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی توان با آموزش صحیح تصاویری فوق العاده ثبت کرد.

اولین عکس ثبت شده - دیجیران

اولین عکس ثبت شده از لیتوگرافی در سال 1822 میلادی تـــــــــــــــــــــــوسط ژوزف نیسه فور ثبت شد.

این مخترع فرانسوی توانست تصویری دائمی را به ثبت برساند که شروعی برای رشد روز افزون عکاسي شد.
لازم به ذکر است تصویر ثبت شده وی از طبیعت عکاسي شده و مربوط به اصطبل و کبوترخانه مـــــــــی باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *